زیبایی

آموزش اپیلاسیون در خانه

آموزش اپیلاسیون در خانه

در صورتی که از مراجعه به مراکز اپیلاسیون به علت در دسترس نبودن، بیماری کرونا یا هزینه های اپیلاسیون در مضیقه هستید می توانید در خانه انجام دهید.

خانم های همیشه به تمیزی و بهداشت اهمیت می دهند و بصورت ماهیانه و حتی دو هفته یکبار به سالن های اپیلاسیون یا سالن های زیبایی بانوان مراجعه می کنند. در صورتی که از مراجعه به مراکز تخصصی اپیلاسیون به علت در دسترس نبودن، بیماری کرونا یا هزینه های اپیلاسیون در مضیقه هستید می توانید این کار را در خانه انجام دهید. اپیلاسیون در خانه کار سختی نیست و حتی بهداشتی تر نیز می باشد که در زیر روش تهیه موم و انجام اپیلاسیون را آموزش می دهیم. 

اپیلاسیون یکی از بهترین راه های از بین بردن موهای زائد بدن است که با انواع موم های سرد و گرم انجام می شود و گاها باعث برخی حساسیت ها یا التهاب و قرمزی در قسمت های مختلف بدن و پوست می شود. اپیلاسیون اگر توسط فرد ماهر و با تجربه با رعایت نکات بهداشتی انجام شود، به ندرت ممکن است مشکل حادی ایجاد کند زیرا اپراتور حرفه ای اپیلاسیون انواع پوست را می شناسد و با توجه به نوع پوست، موم و پد اپیلاسیون را برای مشتری در نظر می گیرد.

تهیه موم اپیلاسیون در منزل

موادی که برای درست کردن موم اپیلاسیون نیاز دارید 3 فنجان عسل یا شکر، 2 فنجان آب، نصف لیوان آبلیمو است که بعد از جوش آمدن آب عسل و آبلیمو را به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید. بعد از مخلوط شدن مواد، نیم ساعت هم روی حرارت ملایم بگذارید تا غلظت لازم را پیدا کند و زمانی که قهوه ای رنگ شد، آماده مصرف می شود. در صورتی که از شکر استفاده می کنید با اضافه کردن آب حرارت دهید تا به صورت کاراملی درآید و بعد آبلیمو را به آن اضافه کنید و حرارت دهید تا غلیظ شود. 

روش انجام اپیلاسیون در منزل

زمانی که موم تهیه و آماده شد صبر کنید تا سرد شود زیرا در صورت داغ بودن به پوست آسیب می رساند و گاها موجب سوختگی می شود.  قبل از انجام اپیلاسیون، مومی که دمای ملایم داشته باشد را با چوب بستنی یا کارد بر روی پوست پخش کنید سپس با پارچه ، کاغذ یا نوارهای نایلونی مخصوص اپیلاسیون روی موم را بپوشانید و خلاف جهت رویش مو به سرعت بکشید. دقت کنید که پارچه یا کاغذ را با فاصله نکشید زیرا امکان کبودی و درد بیشتر در این حالت وجود دارد. 

نکات و ترفندهای مهم در اپیلاسیون

  • اندازه مو که 5 سانت کمتر نباشد.
  • تمیز بودن پوست قبل از انجام اپیلاسیون
  • توجه به جهت رشد موهای بدن برای پخش کردن موم روی آن
  • دمای موم که نه خیلی گرم باشد تا از سوختگی پیشگیری شود و نه خیلی سرد که موجب درست پخش نشدن موم شود. 
  • نوع پارچه، کاغذ یا نایلونی که تهیه می کنید می تواند کار اپیلاسیون را سخت تر کند. 
  • در نواحی حساس بدن می توانید با کشیدن پوست انجام اپیلاسیون را برای خود راحت تر کنید. 
  • موم را بر روی پوست عرق کرده یا خیس پخش نکنید. 

در مجله تخصصی مد و استایل خاله سوسکه بیشتر بخوانید:

انواع پوست و مراقبت هایی که لازم دارند!

راز زیبایی زنان کره ای و شرقی

Summary
Review Date
Reviewed Item
آموزش اپیلاسیون در خانه
Author Rating
51star1star1star1star1star
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا