استایل خانم ها

برنامه ورزش صبحگاهی در خانه برای تناسب اندام

برنامه ورزش صبحگاهی در خانه برای تناسب اندام

اگر شما هم انگیزه زیادی برای ورزش دارید، اما برنامه مناسبی برای شروع آن ندارید، در این مقاله برنامه ورزش صبحگاهی در خانه برای تناسب اندام را آموزش می دهیم.

همه افراد وقتی از خواب بیدار می شوند احساس خستگی و کرختی می کنند. این احساس به همه ما حس بی انگیزگی می دهد و لازم است در اینجا چیزی را تغییر دهیم. ورزش صبحگاهی در شروع فعالیت روزانه عامل مهمی برای ایجاد شادابی و تامین سلامت روح و جسم هر فردی ست. ورزش صبحگاهی و ترشح بعضی هورمون ها مثل اندورفین سبب می شود، احساس بهتری پیدا کرده و شخص صبح خود را با حال بهتر شروع کند. اگر شما هم انگیزه زیادی برای ورزش صبحگاهی دارید، اما برنامه مناسبی برای شروع ورزش ندارید، ما در این مقاله برنامه ورزش صبحگاهی در خانه برای تناسب اندام را به شما آموزش می دهیم.

30 ثانیه درجا بزنید

درجا بزنید

اول هر ورزشی بهتر است که با گرم کردن آغاز کنید. در جا زدن فعالیتی جدایی ناپذیر از گرم کردن است. در این تمرین 30 ثانیه درجا بزنید تا ضربان قلب تان افزایش یافته و سریع تر نفس بکشید.

حرکت کششی گربه شتر 4 الی 5 بار

حرکت کششی گربه شتر

حرکات کششی برای ماهیچه سازی مفید هستند و از ابتلا به آرتروز جلوگیری می کنند. حرکات کششی بدن را برای انجام تمرینات صبحگاهی آماده می کنند. حرکات گربه شتر برای انعطاف ستون فقرات خیلی مفید هستند، این حرکت برای گرم کردن بدن و آماده سازی آن نیز بسیار مفید است.

برای انجام این حرکت چهار دست و پا زانو بزنید و به آرامی کمرتان را مانند تصویر به سمت بالا گرد کنید. سعی کنید سرتان در راستای لگن قرار گیرد. آهسته سرتان را بلند کنید تا ستون فقرات به سمت پایین گرد شود. این حرکت را بین 4 الی 5 بار نرم و آهسته انجام دهید.

10 بار حرکت پروانه

حرکت پروانه

حرکت پروانه کمک به آرام شدن جسم و ذهن و افزایش حس تعادلی می شود. حرکت پروانه را 10 بار تکرار کنید.

اسکات در دو مرحله 15 دقیقه ای

اسکات

حرکت اسکات پاها و مفاصل ران و زانوها را درگیر می کند. این ورزش استقامت زانو را بیشتر کرده و برای سلامت عضلات چهار سر ران، عضلات عقب ران و کالو بسیار مفید است.
برای انجام این حرکت طوری بایستید که پاهایتان کمی جلوتر از عضلات ران قرار بگیرد. دست ها را به سمت جلو بکشید و بعد به آرامی خود را پایین ببرید. این حرکت درست مانند زمانی ست که می خواهید بنشینید تا زمانی که بدن تان به زاویه 90 درجه برسد. اگر می توانید، پایین تر هم بروید، سپس به حالت اول و ایستاده برگردید، این حرکت را در دو مرحله 15 دقیقه ای انجام دهید.

3 بار حرکت نیم پل و هر بار 30 ثانیه

حرکت نیم پل

حرکت نیم پل تمام بدن را می کشد و تقویت می کند.
برای انجام این حرکت دراز بکشید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید. زانو ها را خم کنید به طوری که پاها به اندازه عرض لگن باز باشند. باسن را از روی زمین بلند کنید و به طرف بالا بکشید تا بدنتان یک خط مستقیم بسازد. 30 ثانیه در این شرایط بمانید و این حرکت را 3 بار تکرار کنید.

طناب بزنید

طناب بزنید

برای طناب زدن لازم نیست که حتما از طناب استفاده کنید. کافی ست به صورت فرضی طناب را در دست بگیرید و طوری وانمود کنید که در حال طناب زدن هستید. در هنگام انجام حرکت سعی کنید که وزن تان روی پشت پا قرار گیرد.

پیاده روی کنید

اگر می توانید از خانه بیرون روید. پیاده روی از راه رفتن روی تردمیل هم مفید تر است. کم کم مسافتی که پیاده روی می کنید را بیشتر کنید و سرعت تان را بیشتر کنید. پیاده روی فواید بسیاری دارد، از سلامت و استحکام استخوان ها گرفته تا تناسب اندام. همچنین به سلامت قلب و تنظیم فشار خون نیز کمک می کند.

سرد کنید

سرد کردن نیز جزو مراحلی ست که حتما باید بعد از ورزش انجام شود. این مرحله ضربان قلب شما را کاهش می دهد و بدن را آرام می کند. با انجام انواع حرکات کششی به صورت آرام و با تمرکز، عضلات خود را سرد کنید.

در مجله تخصصی مد و استایل خاله سوسکه بیشتر بخوانید:

راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه

نکات مهم در خرید گن لاغری زنانه و مردانه

Summary
Review Date
Reviewed Item
برنامه ورزش صبحگاهی در خانه برای تناسب اندام
Author Rating
51star1star1star1star1star
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا