تناسب اندام

آموزش تخصصی تنیس در تهران

آموزش تخصصی تنیس در تهران

تنیس یک ورزش منحصر به فرد است که شامل بسیاری از جنبه های مختلف مانند قدرت، استقامت، سرعت، انعطاف پذیری و تعادل است که در آموزش تخصصی تنیس باید به آن پرداخت.

تنیس یک ورزش منحصر به فرد است که شامل بسیاری از جنبه های مختلف آموزش است. قدرت، استقامت، سرعت، انعطاف پذیری و تعادل از مواردی است که در آموزش تخصصی تنیس باید به آن پرداخت. ورزش تنیس باید با تمرینات متنوعی همراه باشد تا ذهن ورزشکار برای تمرینات تازه نگه داشته شود و کل بدن را قوی کند و آموزش دهد. بازی تنیس مهارتی است که پیشرفت در آن با تمرین های درست اتفاق می افتد. برای کسب مهارت دراین ورزش تکنیک های که نیاز است همچون حرکات پا، استراتژی، بازی ذهنی و تناسب اندام را بازینکن میبایست بدست آورد و به خوبی انجام داد. 

تنیس بین دو بازیکن یا دو تیم دو نفره انجام می شود، لباس تنیس و انتخاب راکت مناسب از مهمترین مواردی است که در هنگام بازی می تواند تاثیر بسیاری در بازی فرد داشته باشد. گرفتن دسته راکت به راحتی و محکم نگه داشتن آن در دست هنگام زدن توپ بسیار اهمیت دارد. راکت با سر بزرگ قدرت بیشتری دارد. برای انجام تنیس بازیکن باید سبک و قوی باشند زیرا چرخاندن یک راکت و ضربه زدن به توپ باعث ضربان قلب شما خواهد شد. برای انجام ورزش تنیس وزن بالا موجب می شود هنگام بازی اسید لاکتیک ایجاد شود در نتیجه بازیکن کندتر می شود و سکته های تنیس کنترفل خود را از دست  می دهند. از آنجایی که بسیاری از مسابقات در تابستان برگزار می شود، چربی بدن کم و سیستم تنفسی خوب از اهمیت زیادی برخوردار است.

قوانین اصلی بازی تنیس

برای یادگیری تنیس و بازی تنیس اولین قدم پیدا کردن مناطق مختلف تنیس و نحوه انجام آن است. هر قسمت از زمین تنیس برای انجام برخی حرکت های تنیس مناسب است پس قبل از اینکه شروع به تمرین تنیس کنید زمانی را صرف پیاده روی و حرکات کششی در زمین کنید. زمین تنیس به وسیله یک توری به دو قسمت تقسیم شده است که یک قسمت متعلق به شماست و قسمت دیگر متعلق به طرف مقابل شما می باشد . بازیکن تنیس نباید هنگام بازی تور را لمس کند و یا به وسیله توپ به آن ضربه بزند. هنگام زدن اولین سرویس در بازی تنیس باید روی خطی که موازی با تور می باشد اما در فاصله دورتر از تور قرار گرفته و به عنوان یک خط پایه محسوب می شود بایستید و سرویس خود را بزنید. یک خط باریک تر بین خط پایه و تور وجود دارد که به خط سرویس معروف است و می توان سرویس ها را در منطقه بین تور و خط سرویس هدف گذاری کرد. خط کوچک در وسط خط پایه، علامت مرکز است که می توان در سمت چپ یا راست مرکز قرار گرفته و سرویس را بزنید. منطقه سرویس به نیمه عمودی به طوری که عمود بر تور باشد تقسیم شده است .این قسمت منطقه سرویس را به بخش های چپ و راست تقسیم می کند. دو خط در هر طرف زمین عمود بر تور، مرزهای زمین را مشخص می کند.

مهمترین شلیک در تنیس همانند بیس بال همان سرویس است ، یک تنیسور باید تحرک شانه خوبی داشته باشد و یک دکمه سرسخت قوی داشته باشد. اگر یک بازیکن بتواند قدرت بالای بدن خود را در بخش های “فشار” و “کشیدن” افزایش دهد، ضربات زمینی می تواند قدرتمند تر شود و والی ها کنترل بیشتری داشته باشند.

در آخر اینکه ، تنیس استرس بسیار بالایی را بر مفاصل بدن وارد می کند. تمامی حرکات مانند ضربه زدن، پرش، پیچاندن و خم شدن در زمین می تواند به بازیکن آسیب برساند و لازم است تمرین های لازم برای رسیدن به این ورزش و هدف نهایی انجام شود. دوچرخه ، تردمیل ، توپ های swiss، توپ های دارویی و دمبل ها برای آموزش بازیکن به روشی بسیار ایمن، ساده و مؤثر است. بدن مناسب، تمرین و دانستن قواعد بازی می تواند در بهبود عملکرد بازی تنیس به شما کمک کند.

در مجله تخصصی مد و استایل خاله سوسکه بیشتر بخوانید:

راهنمای جامع انتخاب ست لباس ورزشی مردانه برای باشگاه

رژیم غذایی مدل های معروف دنیا

Summary
Review Date
Reviewed Item
آموزش تخصصی تنیس در تهران
Author Rating
51star1star1star1star1star
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا