استایل آقایان

ساس بند چیست و چگونه می توان استایلی جذاب و متفاوت با آن داشت؟

ساس بند چیست و چگونه می توان استایلی جذاب و متفاوت با آن داشت؟

ساس بندها هم با لباس های اسپرت و هم با کت و شلوار به راحتی ست می شوند. اما ساس بند چیست و چگونه می توان استایلی جذاب و متفاوت با آن داشت؟

استفاده از اکسسوری می تواند در خاص شدن استایل شما نقش اساسی داشته باشد. ساس بندها می توانند ظاهر و استایل شما را جذاب تر و شیک تر کنند در حالی که هم با لباس های اسپرت و هم با کت و شلوار به راحتی ست می شوند. اما ساس بند چیست و چگونه می توان استایلی جذاب و متفاوت با آن داشت؟

ساس بند چیست؟

در زمان های قدیم استفاده از ساس بند بیشتر از کمربند در میان آقایان مرسوم بود. اما استفاده از ساس بند نیز راه و روش و قواعد خاص خود را دارد و پوشیدن آن به سبک استایل افراد نیز مرتبط است. برای مثال اگر بیشتر مواقع جین و تی شرت دارید استفاده از ساس بند غیر منطقی به نظر می رسد. در حالی که با استایل رسمی می توان ساس بندهای متفاوتی را ست کنید. در مد جدید با شلوارهای فاق بلند از ساس بند استفاده می شود.

ساس بند با دکمه یا گیره

ساس بند با دکمه یا گیره

ساس بندها با دکمه و یا گیره به یک قسمت کمر شلوار متصل می شوند. پیشنهاد ما به شما استفاده از ساس بند با دکمه است زیرا مرتب تر و به روز تر به نظر می آیند. ساس بندهای گیره ای به مرور زمان به پارچه شلوار آسیب می زنند. برخی از شلوار ها در قسمت داخلی کمر دارای دکمه هایی برای بستن ساس بند هستند. اما اگر شلوار شما فاقد دکمه بود به راحتی می توانید دکمه ای روی آن بدوزید.

عرض مناسب ساس بند

عرض مناسب ساس بند

عرض های متفاوتی برای ساس بند وجود دارند، برخی از آنها نازک و بعضی پهن هستند. اگر اندام درشتی دارید مدل پهن تر آن و اگر جثه ی لاغرتری دارید مدل باریک تر آن را انتخاب کنید. اما به طور کلی بهتر است که مدل با عرض متوسط را تهیه کنید، تا به راحتی بتوانید آن را با هر لباسی ست کنید.

ساس بند با کراوات یا پاپیون

شما می توانید به راحتی ساس بند ها را با کراوات یا پاپیون ست کنید. در استایل های رسمی بهتر است که این اکسسوری ها را همرنگ انتخاب کنید. ولی در استایل های اسپرت یا استایل کژوال دو رنگ متضاد جذابیت متفاوتی را خواهد داشت.

شکل ظاهری ساس بند

انواع مختلفی از ساس بند در بازار وجود دارند. قسمت پشت آنها به شکل X، Y و H هستند. اما مدل های X و Y شناخته شده ترند.

کت شلوار و ساس بند

کت شلوار و ساس بند

ساس بندهای گیره ای گزینه های مناسبی برای استفاده با کت و شلوار نیستند، پس بهتر است از نوع دکمه ای آن که ظاهری رسمی تر دارند، استفاده کنید.

ساس بند و کمربند

هرگز ساس بند و کمربند را با هم استفاده نکنید. استفاده از این دو اکسسوری در کنار هم استایلی نازیبا را به شما خواهد داد.

چگونه ساس بند را بپوشیم؟

دو راه برای پوشیدن ساس بند وجود دارد:
1- قبل از پوشیدن شلوار ابتدا ساس بند را به پشت آن وصل کنید و شلوار خود را بپوشید سپس بند های ساس بند را به جلو آورده و به شلوار وصل کنید. دقت کنید که ساس بند دقیقا روی مهره های شما به صورت موازی و متناسب در دو طرف کمر قرار گرفته باشد.
2- بعد از پوشیدن شلوار، بند ها را به صورت ضربدری به پشت شلوار متصل کرده و بعد با آوردن آنها به جلو، به شلوار وصل کنید.

نکات مهم دیگر در استفاده از ساس بند

ساس بند با استایل اسپرت و ساس بند با استایل رسمی

برای داشتن استایلی بهتر و جذاب تر با ساس پندر ها، بهتر است این نکات را رعایت کنید:
1- بند های ساسبند دقیقا روی سینه قرار بگیرد.
2- طول ساس بند مناسب بالاتنه باشد و باعث چروک شدن یا اذیت شدن شانه های شما نشود یا ظاهری آویزان نداشته باشد. پس با سگک روی آنها، ساس بند را تنظیم کنید.
3- ساسبند های چرم را حتما با کفش های چرم ست کنید.

در مجله تخصصی مد و استایل خاله سوسکه بیشتر بخوانید:

مدل کت تک اسپرت مردانه 2020

جدیدترین مدل های کفش کالج چرمی مردانه 2020

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

برو بالا